2020 Yılı İlham Veren Endüstriyel Ev Dekorasyon Önerileri
Dekorasyon,  Endüstriyel

2020 Yılı İlham Veren Endüstriyel Ev Dekorasyon Önerileri


Eviniz için çağdaş ve yenilikçi bir dekorasyon modeli düşünüyorsanız eğer sizlere 2020 Yılı İlham Veren Endüstriyel Ev Dekorasyon Önerileri hakkında en ince detayları ile ele aldığımız araştırma konumuza bir göz atmanızı öneririz. Endüstriyel Ev Dekorasyon Önerileri sizlere renk seçimlerinden, mobilyalara, duvarlardan tavanlara ve aksesuar tercihlerine kadar nasıl bir uyum yakalamanızı gösteren harika fikirler bulunduruyor.

2020 Yılı İlham Veren Endüstriyel Ev Dekorasyon Önerileri

Son yıllara damgasını vuran en popüler iç mekan stilleri arasında modern, rahat ve özgür tarzıyla öne çıkan endüstriyel stili, doğal detayların cazibeli tasarımlarla buluştuğu bir dekorasyon olarak dikkat çekiyor. Evinizin dekorasyonuna farklı bir bakış açısı kazandıran endüstriyel stili, terk edilmiş fabrika ve binalarda başlayan yolculuğuna, günümüzde farklı tip evler için rahat ve modern bir iç mekan stil alternatifi olarak devam ediyor. Endüstriyel tarzın şıklığını ve rahatlığını yaşam alanlarına taşımak isteyenler için yazımızın devamında endüstriyel ev dekorasyonu hakkında ipuçları ve detaylarına yer veriyoruz.

2020 endustriyel ev dekorasyon modelleri
2020 endustriyel ev dekorasyon modelleri

Endüstriyel tarz yaşam alanları 50’li yılların New York’unda terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, bakımsız depo, fabrika ve benzeri köhne binalarda ortaya çıkıyor. Eski dönemlerde bu eski terk edilmiş fabrikalar yada büyük depolar, farklı sanatsal çalışmalar için kiralanan ucuz çalışma alanlarıymış. Eski ve gözden düşmüş mekanlar olmasından dolayı kiraları bir hayli düşük, bu durum bu tarz mekanların giderek popülerleşmesinde en önemli etkenlerden biri.

2020 endustriyel loft dekorasyon modelleri
2020 endustriyel loft dekorasyon modelleri

Geçen zaman içinde bu mekanların bir yaşam alanı haline getirilme düşüncesi ile artık büyük eski depolar, terk edilmiş fabrikalar değer kazanmaya başlamış. Rahat ve modern bir yaşam alanı haline gelmeleri ve endüstriyel tarzı iç mekanların popülerleşmesi çok uzun sürmemiş. Dönemin iç mimari sanatçıları bu alanları dekore ederken mekanın orijinal yapısına dokunmadan ve doğallığını bozmadan eklemeler yapmayı tercih etmişler.

endustriyel ev dekorasyon fikirleri 2020
endustriyel ev dekorasyon fikirleri 2020

Bu düşünce sayesinde mekanda ki yaşanmışlık hissi kaybolmadan, modern ve lüks bir dekorasyon tarzını ortaya çıkarmışlar. Fabrika ve depolardan sonra bu etkileyici endüstriyel tarzı apartman yada stüdyo daireler içinde şık bir dekorasyon tarzı seçeneği haline gelmiş. Tabi ki büyük ve geniş alanlara göre, bu tip küçük ev tiplerine endüstriyel dokunuşlar eklemek çok da kolay bir iş olmamış.


2020 endustriyel tarz dekorasyon modelleri
2020 endustriyel tarz dekorasyon modelleri

Endüstriyel dekorasyonlar da mekana ruhunu veren duvarlardır, sıvasız beton, eskitilmiş tuğlalar bu tarza doğallığı ve estetiği veren en güçlü unsurlarıdır. Bir iç mekana endüstriyel dokunuşlar eklemeye karar veriyorsanız işe duvarlardan başlamalısınız. Duvarların bu ham hali mekandaki yaşanmışlık hissini ortaya çıkaracak, daha doğal ve modern bir görünüme sahip olacaktır.

2020 endustriyel mutfak dekorasyon modeli
2020 endustriyel mutfak dekorasyon modeli

Yüksek tavanlı büyük bir depoda aydınlatma konusunda bir çok seçenek vardır, ancak apartman tipi daireler için endüstriyel aydınlatmalar daha hassas seçimler gerektirir. Metal, bakır, ve pirinç tasarım aydınlatmalar endüstriyel ev dekorasyonu için uygun tasarımlardır.

endustriyel tarz ev dekorasyon modelleri
endustriyel tarz ev dekorasyon modelleri

Endüstriyel bir iç mekana yakışan renklerin başında gri tonları geliyor. Duvarda, mobilyada yada tekstil ürünlerinde kısacası aklınıza gelebilecek her alanda grinin farklı tonlarına yer verebilirsiniz. Sizlere ilham alacağınız en güzel endüstriyel ev dekorasyon görsellerini seçtik inceleyebilirsiniz. İnceleyerek farklı fikirler de edineceğinizi düşündüğümüz 2019 Hayranlık Uyandıran Koyu Renkli Dekorasyon Fikirleri ilginizi çekecek görseller ve içeriğe sahiptir.

2020 modern endustriyel ev dekorasyon modelleri
2020 modern endustriyel ev dekorasyon modelleri

Bir önceki yazımız olan Farklı Alanlar Yaratmak İçin 2020 Dekoratif Seperatör Modelleri başlıklı makalemizde Dekoratif Seperatör Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20