Beyaz mutfak tasarımı
Mutfak,  Renkler

Beyaz Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Önerileri 2019


Aydınlık ferah mutfaklardan hoşlanıyorsanız yazımızda ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve zarif beyaz mutfak modelleri derledik. Beyazın, şık ve zarif tavrını mutfağınıza yansıtmak için bu konuda size ilham verecek mutfak dekorasyon fikirleri yazımızda sizi bekliyor.

Mutfak dolaplarının modeli ve rengi mutfağın dekorasyon tarzı üzerinde oldukça etkilidir. Modern bir mutfak için parlak yüzeyli ve düz hatlı dolaplar, klasik tarz içinse ahşap ve süslü dolaplar tercih edilebilir. Sevdiğiniz tarz hangisi olursa olsun beyaz mutfak modelleri arasından evinize uygun bir tasarım mutlaka çıkacaktır.

Beyaz Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Önerileri 2019

Beyaz mutfak dendiğinde zemin ve duvar renginden çok mutfak dolaplarının beyaz olduğunu anlarız. Elbette zemin ve duvarları da, kısaca mutfaktaki her öğeyi beyaz tercih etmek mümkündür. Ancak tepeden tırnağa beyaz renkte bir dekorasyon sonrası mutfak soğuk ve fazla steril görünebilir. Daha sıcak bir atmosfer için mutfağa renk katmak gerekir.

İkea beyaz mutfak örneği
İkea beyaz mutfak örneği

Beyaz mutfak modellerini canlandırmak için zemin rengini, tezgah rengini, aksesuarları koyu bir tonda tercih edebilirsiniz. Böylece ortaya bir kontrast çıkar ve derinlik yaratır. Aslında beyaz mutfak modellerini beyaz bir tuval gibi düşünürseniz, mutfakta pek çok farklı düzenleme yapabileceğinizi görürsünüz. Zemin rengi, fayans rengi, halı veya perde sayesinde mutfağınızı sade ya da canlı bir görünüme bürüyebilirsiniz.

Beyaz mutfak modellerine en çok yakışan düzenlemelerden biri de cam dolap kapaklarıdır. Birçok firmada camlı mutfak dolabı modellerine rastlayabilirsiniz. Cam kapaklar modern mutfaklara da, beyaz mutfak modellerine de çok yakışır. Camın şeffaf yapısı mutfağa bir açıklık, ferahlık katar.

Beyaz mutfak tasarımı
Beyaz mutfak tasarımı

Metal kulplu, laminat mutfak dolapları modern bir görünüme sahiptir. Modern mutfak dolapları sadece görünümleriyle değil, pratik çözümler sunmalarıyla da öne çıkar. Çekmece içi düzenleyicileri, tencere ya da baharatlıklar için özel raf gibi kolaylıklar sayesinde modern mutfak modelleri gitgide daha cazip seçenekler sunmaya başlamıştır.

Beyaz mutfak modellerinin tek düzeliğini kırmak için farklı yöntemler vardır. Koyu renk duvarlarla beyaz mutfak dolapları ortaya şık bir kontrast çıkartabilir. Aynı şekilde beyaz mutfak modellerinde ahşap ya da metal benzeri tezgah üstü malzemeleriyle çarpıcı sonuçlar almak mümkündür.


Shaker tarzı beyaz mutfak
Shaker tarzı beyaz mutfak

İngiliz country tarzı mutfaklar için beyaz ahşap mutfak modelleri en uygunudur. Porselen mutfak aksesuarlarıyla tamamlayabilirsiniz. Böyle bir mutfakta çiçek desenli perde ve masa örtüsü de kullanışlı olacaktır. Klasik tarzda aydınlatma ürünleri, eski tarz cam kapaklı dolaplar, kiler dolapları İngiliz tarzı mutfakların vazgeçilmezidir. İngiliz tarzı mutfakları daha ayrıntılı incelemek için ‘İngiliz Tarzı Mutfak Dekorasyonu‘ başlıklı makalemize bir göz atabilirsiniz.

Zarif beyaz mutfak dekorasyonu
Zarif beyaz mutfak dekorasyonu

Ankastre ürünlerin de kullanılmasıyla birlikte düz hatlı ve sanki bir bilim kurgu setini andıran mutfaklar da beyaz rengin yakıştığı modellerdir. Burada siyah renk ön planda ancak kırmızı, mavi, yeşil gibi daha canlı renklerle beyaz rahatlıkla bir araya getirilebilir.

Modern kitchen
Modern kitchen

Başlıkta beyaz mutfak modelleri deyince, beyaz ve ahşap karışımından çok söz etmedik ancak fotoğraftakine benzer pek çok farklı mutfak modeli karşınıza çıkacaktır. Açık mutfak kullanacak olanlar, ahşap rengini salondaki mobilyalar ya da yemek masası ile eşleştirebilir.

Mutfakta beyaz ve ahşap uyumu
Mutfakta beyaz ve ahşap uyumu

Burada koyu kahverengi ve beyaz kontrastının çarpıcı görünümü sergilenmiş. Ancak unutmayın ki açıktan koyuya pek çok farklı ahşap seçeneği ile, kendi tarzınızı yansıtacak bir renk seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Mavi Ve Altın Rengi Uyumu başlıklı makalemizde altın ve mavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20