Beyaz modern yatak odası dekorasyonu
Yatak Odası

Beyaz Yatak Odası Dekorasyon Önerileri 2019


Beyazın saf ve ferahlık etkisinin en iyi şekilde vurgulandığı yaşam alanlarından biride yatak odaları. Günün yorgunluğunu üzerinizden atacağınız bu özel alanı beyaz kullanarak daha huzurlu ve rahat bir stile çevirebilirsiniz. Bu konuda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve rahatlatıcı beyaz yatak odası dekorasyon önerileri yazımızda sizleri bekliyor..

Yatak odasına hem huzurlu hem de masalsı bir hava kazandırmak için beyaz dekorasyon rengi doğru bir seçim olacaktır. Beyaz sizi sakinleştirirken hiç şüphesiz odaya da ferahlık katar. Yatak odasında ağırlıklı olarak beyaz renk kullanacaksanız odanın tek düze veya dekorasyonu yarım kalmış gibi görünmesini engelleyecek ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz. İşte birbirinden çarpıcı beyaz yatak odası örnekleri.

Beyaz Yatak Odası Dekorasyon Önerileri 2019

Güzel manzaralı bir yatak odasını beyaz renkte düzenlerken manzarayı odayı renklendirmek için kullanabilirsiniz. Pencereleri örtmek yerine onları bir tablo gibi değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Yatak odalarının odak noktası yataktır ancak güzel bir manzaraya haksızlık etmek de olmaz. Manzarayı odak noktası olarak düşünüp diğer düzenlemeleri bu çerçevede yapabilirsiniz.

Beyaz yatak odası dekorasyon önerileri 2019
Beyaz yatak odası dekorasyon önerileri 2019

Kar beyazı bir odada göz alıcı tek bir aksesuar ya da mobilya ile fark yaratmak mümkün olabilir. Odanın sadeliğine karşın bu öğe hemen fark edilecektir. Yatak odasında eğer böyle dikkat çekici, sürprizli bir köşe istiyorsanız yatak başını değerlendirebilirsiniz. Çarpıcı bir yatak başı odanın kalanını fazla süslemeye gerek kalmadan dekorasyona stil katabilir.

Beyaz yatak odası modelleri 2019
Beyaz yatak odası modelleri 2019

Bir odayı tepeden tırnağa beyaz düzenlerken, önemli bir nokta her beyazın aynı tonda olmayacağını unutmamaktır. Beyaz mobilya ile beyaz halı yan yana geldiğinde, örneğin halının biraz griye kaçtığını ama mobilyanın sarıya dönük bir beyaz olduğunu fark edebilirsiniz. Bu nedenle beyaz eşyanızı alırken karşılaştırmayı en azından fotoğraflarını yan yana getirmeyi doğru tonları bulmayı unutmayın.

Etkileyici beyaz yatak odası örneği
Etkileyici beyaz yatak odası örneği

Eğer yatak odası olarak belirlediğiniz odada zemin koyu renkli ahşap döşeliyse bunu hiç dert etmeyin. Yine de beyaz bir dekorasyon şansınız var. Yatak odası takımını, halınızı ve perdenizi beyaz seçin. Koyu bir zemin odada kontrast oluşturarak sandığınızdan çok daha fazla yakışacaktır. Hatta yukarıdaki gibi bembeyaz bir odada açık, pastel tonda bir tavan da çok hoş durabilecek düzenlemelerden biridir.

Beyaz yatak odası örnekleri 2019
Beyaz yatak odası örnekleri 2019

Renklerle fazla oynayamayacağınız düşünülürse mobilya takımınızın tarzı odanın tarzı üzerinde epey etkili olacaktır. Beyaz yatak odası takımları modern, klasik, country gibi farklı tarzlarda olabilir. Bu durumda odanızın geri kalanında kumaş ve aksesuar seçerken bu tarza bağlı kalmanız risksiz olur.


Ferah ve rahatlatıcı beyaz yatak odası
Ferah ve rahatlatıcı beyaz yatak odası

Modern takımlar sadece tasarımlarıyla değil işlevsel, kullanışlı olmalarıyla da göz doldurur. Dolaplar pek çok eşyayı düzenli biçimde saklamanızı sağlar. Komodinler az yer kaplar ama başucu eşyalarınız dışarıda kalmaz.

Modern beyaz yatak odası dekorasyonu
Modern beyaz yatak odası dekorasyonu

Renk yerine odada çeşitli dokuları bir arada kullanmak odanın süslü görünmesini sağlayabilir. İşli, büzgülü yatak örtüleri, drape perdeler, uzun iplikli halılar veya dokulu duvar kağıtları ile odaya hareket getirebilirsiniz. Ayrıca her zaman için kendinden desenli ürünleri seçme şansınız da var. Eşyalarınız tek renk olabilir ama bu desensiz de olacaklar anlamına gelmez.

Pastel pembe beyaz yatak odası dekorasyonu
Pastel pembe beyaz yatak odası dekorasyonu

Beyaz yatak odasına gösterişli, lüks bir görünüm kazandırmak isterseniz kristal avize, taşlı aksesuarlar, gümüş ya da altın rengi aksesuarlar, parlak kumaşlar, parlak yüzeyler size yardımcı olacaktır. Hepsi de beyaza yakışan ve odanızı ağır bir görünüme bürüyecek malzemelerdir.

Ferah beyaz yatak odası dekorasyonu
Ferah beyaz yatak odası dekorasyonu

Tek renk bir odada önemli bir işlev kazanacak başka bir öğe de duvarlardır. Duvar süslemeleri ile odanın stiliyle oynamak mümkün olabilir. Bembeyaz duvarınızı sevdiğiniz fotoğraflarla, porselen tabaklarla, sanat eserleriyle ya da dev bir ayna ile doldurabilirsiniz.

Beyaz modern yatak odası dekorasyonu
Beyaz modern yatak odası dekorasyonu

Tek renk bir odada duvarlarınız dekorasyonla oynamak için en büyük şansınız olabilir. Duvar resimleri sayesinde farklı renkleri odaya taşıyabilirsiniz. Odanın sade ve minimalist tarzını korumak içinse duvara siyah beyaz fotoğraflar asmanız yeterlidir.

Yatak odası dekorasyon önerileri 2019
Yatak odası dekorasyon önerileri 2019

Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20