Dekoratif desenli tabak modelleri 2019
İlham Kaynakları

İlham Veren Duvar Tabak Dekorasyon Örnekleri 2019


Dekoratif tabaklar geçmişten günümüze asıl amacı dışında yaşam alanlarını süsleyen şık bir aksesuar görevini üstlenmiştir. Canlı renk ve desenlere sahip dekoratif tabaklar özellikle hesaplı şekilde duvar dekorasyonu yapmak isteyenler için mükemmel bir seçenek. Yazımızda size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz, yaşam alanlarınıza renk ve tarz katacak birbirinden şık duvar tabak dekorasyon örnekleri yazımızda sizleri bekliyor.

Duvara dekoratif tabak asmak yeni bir dekorasyon önerisi değil ancak duvarda bir tabak koleksiyonu sergilemek eminim bazı okurların hoşuna gidecek bir fikir olacaktır. Özellikle de buradaki birbirinden renkli ve ilginç örneklerden sonra. Alıcı gözle bakınca etrafta ne kadar şık, ne kadar eğlenceli tabaklar olduğuna siz de şaşıracaksınız. Duvarda tabak dekorasyonu ile evde nasıl harikalar yaratmışlar bir bakalım.

İlham Veren Duvar Tabak Dekorasyon Örnekleri

Tabak asmak için yemek odası duvarı uygun odalardan biri. Ne de olsa yemek masası ile tabakları birbirine bağdaştırmak çok kolay. Duvar rengini baz alarak, duvar renginin koyu tonlarında tabaklar toplayabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda daha sade ama yine de ilginç bir görüntü elde edebilirsiniz.

Dekoratif desenli tabak modelleri 2019
Dekoratif desenli tabak modelleri 2019

Duvar renginiz açık renkse bu kez mobilyanızın kumaş rengi ya da odadaki aksesuar rengi nasıl tabakları bir araya getireceğiniz konusunda size fikir verebilir. Aksesuar renginiz kırmızı ise kırmızı desenli ya da kendisi kırmızı tabaklarla çarpıcı bir koleksiyon oluşturabilirsiniz.

Dekoratif desenli tabaklar ile duvar dekorasyonu
Dekoratif desenli tabaklar ile duvar dekorasyonu

Dekorasyon konusunda pek çok ipucuna burada yer veriyoruz ancak yine de her zaman için en önemlisi sizin zevkinize ve yaşam biçiminize uygun düzenlemeler yapmanızdır. Yukarıda arkadaki kırmızı duvar ile öndeki turkuaz rengi tabakların eşleştirilmesi belli ki zevkli birinin eseri.

Renkli tabaklarla dekorasyon
Renkli tabaklarla dekorasyon

Yemek odalarıyla söze başladık ama antre, hol ve koridorlar da duvar süslemesi olarak tabak asmak için evin uygun bölümleridir. Aslında evde gözünüze takılan, boşluğu rahatsız eden duvarların hemen hepsi bu tip bir düzenleme için uygun olacaktır. Tabakları bir dresuar ya da konsol üzerine asarak çiçek, mum, abajur gibi aksesuarlarla oldukça zengin bir köşe oluşturulabilir.

Duvar dekorasyonu fikirleri 2019
Duvar dekorasyonu fikirleri 2019

En sevdiğim örneklerden biri. Tabakların dizilişi çok güzel. Diziliş önemlidir çünkü gelişigüzel tabak astığınız takdirde ortaya dağınık bir görüntü çıkabilir. Tabakları birbirine paralel, simetrik şekilde asabileceğiniz gibi serbest biçimde aşağıya doğru sıralayabilir ya da yukarıdaki gibi yatay uzanmalarını isteyebilirsiniz. Açık renk tabakların arasında parlayan canlı renkler oldukça güzel görünüyor.


Dekoratif duvar dekorasyon fikirleri 2019
Dekoratif duvar dekorasyon fikirleri 2019

İçiçe geçmiş mavi beyaz dalgalar sanki bir dalga köpüğünü andırıyor. Mavi beyaz evler için, yazlık mekanlarda, kır evlerinde ya da aydınlık bir görüntü istediğiniz her mekanda bu şekilde bir düzenleme yapılabilir.

Tabak dekorasyonu
Tabak dekorasyonu

Tabakların büyük bir su damlası gibi aşağıya doğru sarktığı bu düzenleme de güzel bir diziliş. Küçük tabaklardan büyüklere doğru gidilmiş ve ardından tekrar küçük tabaklarla düzenleme bitirilmiş. Tabakları nasıl düzenleyeceğinizi bilemiyorsanız, örneklere bakarak küçük tabaklar büyükleri nasıl çevreliyor, denge oluşturmak için renkler nasıl dağıtılıyor kendi tabaklarınızla deneyebilirsiniz.

Yaratıcı duvar dekorasyon örnekleri 2019
Yaratıcı duvar dekorasyon örnekleri 2019

İngiliz country stili şu aralar çok yaygın ve bu tarzın en büyük aksesuarlarından biri de porselen tabaklardır. Duvara tek renk tabak asarak da ilginç bir manzara ortaya çıkarabileceğinizi yukarıda görebilirsiniz.

Dekoratif Tabaklarla duvar dekorasyonu
Dekoratif Tabaklarla duvar dekorasyonu
Duvar tabak dekorasyon fikirleri 2019
Duvar tabak dekorasyon fikirleri 2019
Duvar dekorasyonu örnekleri 2019
Duvar dekorasyonu örnekleri 2019

[galeri_url]

Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20