Yenilikçi banyo dekorasyon örnekleri 2019
Banyo

Modern Banyo Dekorasyonu ve Önerileri 2019


Yazımızda bugün modern banyo dekorasyonu ve banyonuz için ilham alabileceğiniz birbirinden şık ve yenilikçi banyo örneklerine yer veriyoruz. İşte yenilikçi dekorasyon tarzlarından hoşlananlar için birbirinden güzel modern banyo dekorasyon modelleri..

Banyo için modern tarzı benimsediğinizde ister küçük ister geniş bir banyonuz olsun ferah, hijyen duygusunun öne çıktığı ve size kendinizi iyi hissettirecek bir düzenleme yapabilirsiniz. Burada fotoğraflardan yola çıkarak modern bir banyonun olmazsa olmazlarını ve evinizde uygulayabileceğiniz ipuçlarını derledik.

Modern Banyo Dekorasyonu ve Önerileri 2019

Seramik Karolar

Modern banyo dekorasyon önerileri
Modern banyo dekorasyon önerileri

Modern bir banyo dekorasyonu için yer ve duvar karolarının seçimi tarzın özelliklerini taşıyacak biçimde olacaktır. Parlak ya da mat seramik karolar, cam mozaik veya metalik bordür gibi geleneksel banyolarda sık rastlanmayan farklı ve minimalist modeller modern banyolara uygundur. Yenilikçi ürünler banyonun çağdaş tasarımını vurgular. Her ne kadar burada nötr renkler yer almışsa da, daha yumuşak bir görüntü için renkli seramik karolar seçilebilir.

Banyo Mobilyası

Modern banyo mobilyaları hem işlevsel hem de farklı tasarıma sahip olan mobilyalardır. Özellikle modern banyo dolapları ister geniş ister dar banyolarda çok çeşitli çekmece ve raf sistemleriyle ev sahiplerine değişik çözümler sunar. Ahşap kadar lake yüzeyler de modern banyo mobilyalarında çok tercih edilen bir malzemedir. Krom dolap kulpları modern tasarımı tamamlar. Dolaplar fazla süslü değildir. Genellikle düz ve keskin hatlara sahiptirler.

Yenilikçi banyo dekorasyon örnekleri 2019
Yenilikçi banyo dekorasyon örnekleri 2019

Öte yandan modern tasarımlı banyo mobilyasında düz hatlar yerine, alışılagelmiş mobilya tasarımlarıyla oynayarak şaşırtacak çizgilere sahip ürünler de göze çarpmaktadır. Son yıllarda en çok rağbet gören modern tasarımlı banyo ürünleri, ayaksız ve havada asılı gibi görünen dolaplardır. Lavabo altı dolabı da dahil olmak üzere bu dolap takımlarının banyoya çağdaş bir hava kattıkları söylenebilir.

Son günlerin gözde uygulamalarından biri de renkli banyo dolapları. Canlı renklerdeki, parlak yüzeyli ürünler banyoya hareket getiriyor, enerji katıyor. Bu tip bir banyo mobilyası için açık renk duvar ve zemin fayansı daha kullanışlı olacaktır. Böylece banyodaki canlı renk dengelenmiş olur. Seçtiğiniz dolap rengine uygun aksesuarlarla farklı düzenlemelere imza atabilirsiniz.

Cam Lavabolar

Modern cam lavabo
Modern cam lavabo

Hemen her yerde karşımıza çıkan beyaz seramik lavaboların yerine cam ve özellikle de renkli cam lavabolar kullanmak modern banyolarda sık rastlanan bir uygulamadır. Çanak şeklinde lavabo tekneleri de ilgi çekici olabilir. Buradan da anlıyoruz ki malzemeleri, renkleri ve biçimleri hep alışıldığı gibi değil de farklı biçimlerde uygulayan tasarımlar en iyi modern banyolarla örtüşüyor.


Çift Lavabo

Modern Banyo Dekorasyonu ve Önerileri 2019
Modern Banyo Dekorasyonu ve Önerileri 2019

Lavabo dünyasında son yıllarda cam lavabolar kadar ilgi gören başka bir uygulama da banyoda çift lavabo uygulaması. Gitgide bu kullanım şekli modern banyo tasarımlarının imzası haline gelmeye başladı. Şık bir uygulama olduğu kadar evdekiler için de pratik olabilir. Ancak banyoya çift lavabo yerleştirebilmek için geniş bir alana ihtiyaç olacaktır. Büyük banyolarda modern tasarımı güçlendirmek için kullanılabilir.

Armatürler

Çağdaş banyo tasarimlari
Çağdaş banyo tasarimlari

Banyonuzun modern bir görünümde olmasını istiyorsanız ışıl ışıl parlayan, görenlerin nereden bulduğunuzu merak edeceği banyo armatürlerine ve aksesuarlara ihtiyacınız olacak. Banyonuzdaki her ayrıntı önemli ve bu ayrıntılar asla sıradan olmamalı. Aklınızda bulundurmanız gereken ilginç tasarımlı ürünlerin kullanışlı olmaları da çok önemlidir. Sadece görüntüsünü beğendiğiniz için kullanım esnasında zorluk çıkarabilecek ürünlere yönelmeyin. Modern bir ürün ergonomik, pratik kısaca hayatı kolaylaştıran bir ürün olmalıdır.

Banyo Aydınlatma

Modern banyo dekorasyonu
Modern banyo dekorasyonu

İyi bir aydınlatma ile banyo olduğundan daha geniş görünecektir. Lavabo çevresi, banyo dolapları, duşakabin ayrı ayrı aydınlatılabilir. Banyoda tek bir aydınlatma kaynağı yerine birden çok aydınlatma biçimi kullanmak modern bir görüntüyü de destekler. Duvar aplikleri, spot lambalar ve LED lambalar farklı aydınlatma tasarımlarına olanak verecektir.

Modern Banyo Dekorasyonu ve Önerileri
Modern Banyo Dekorasyonu ve Önerileri

Aydınlatma konusu açılmışken LED aydınlatma ürünlerinden mutlaka söz edelim. Suya dayanıklı, çevre dostu ve tasarruf imkanı sağlayan LED lambaları banyoda yukarıdaki gibi çarpıcı tasarımlar yapmak üzere kullanabilirsiniz.

Pek çok farklı rengiyle, eğlenceli bir ışık kaynağı olan LED lambalar modern evlerde gitgide daha çok yer alıyorlar. Mobilya kenarları, ayna arkası, dolap içi veya tavan gibi pek çok farklı noktada dekorasyonunuza uygun renklerde ışık oyunlarıyla banyoyu zenginleştirebilirsiniz.

Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20